Policjanci wspólnie z celnikami zarekwirowali papierosy bez akcyzy.

 Inowrocławscy policjanci wspólnie z celnikami zarekwirowali na terenie jednego z gospodarstw pod Kruszwicą ponad 23 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Właściciel nielegalnego towaru przez to, że nie odprowadził podatku oszukał Skarb Państwa na 18 tys. zł. Zatrzymany 52-latek może spodziewać się teraz kary więzienia do lat 3 i wysokich kar finansowych.

 

Działania policjantów z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą i korupcją inowrocławskiej policji oraz funkcjonariuszy Izby Celnej z Bydgoszczy zostały przeprowadzone wczoraj (28.09.15), po informacji, że w konkretnym gospodarstwie na terenie gminy Kruszwica może znajdować się nielegalny towar. Podczas przeszukania, w schowku na werandzie, mundurowi ujawnili papierosy, które nie miały polskich znaków akcyzy. Zabezpieczonych zostało ponad 23 tys. sztuk. Towar przejął już Urząd Celny w Bydgoszczy.

Do sprawy zatrzymany został 52-latek, który działając w ten sposób oszukał Skarb Państwa na 18 tys. zł. Po zebraniu przeciwko mężczyźnie dowodów usłyszał on zarzut z kodeksu karnego-skarbowego. Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, ale też „słona” grzywna. 

 

asp. sztab. Izabella Drobniecka 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz