Czy woda w mieszkaniu jest zdatna do picia?

Okazuje się, że sposobów na oszukanie głównie starszych osób nie brakuje. W Inowrocławiu do jednego z mieszkań wszedł oszust podający się za pracownika wodociągów.

 

Czy woda w mieszkaniu jest zdatna do picia? Pod takim pretekstem do jednego z mieszkań wszedł oszust. Po tym jak odwrócił uwagę dwóch seniorek, okradł je z gotówki- informuje asp. sztab.Izabella Drobniecka oficer prasowy KPP Inowrocław.

Policja apeluje o ostrożność. Cała wizyta rzekomego pracownika wodociągów trwała zaledwie kilkanaście minut. Wczoraj (01.09) przy ul. Chociszewskiego do jednego z mieszkań zapukał mężczyzna. Powiedział, że pracuje  w wodociągach i musi sprawdzić, czy woda jest zdatna do picia. W bloku bowiem miało dojść do zatruć. W tę wersję uwierzyły dwie lokatorki, które wpuściły mężczyznę do mieszkania. Gdy tylko wszedł, zajął kobiety rozmową i polecił odkręcać wodę w łazience i kuchni. Spytał też czy mogą mu rozmienić dwustuzłotowy banknot. Wówczas jedna z kobiet poszła do pokoju i sprawdzała, czy ma drobne. W ten sposób też ujawniła, gdzie trzyma pieniądze. Oszust mając taką wiedzę odwrócił uwagę kobiet i z konkretnego miejsca w mieszkaniu zabrał sporą gotówkę. Na koniec wizyty mężczyzna stwierdził, że w mieszkaniu jest dobra woda i wyszedł. Chwilę po jego wyjściu inowrocławianki zorientowały się, że zostały okradzione. 

Policja apeluje i ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób nieznajomych ! 

Oszuści stosują wiele podstępów. Podają się  za pracownika gazowni, który odwiedza osoby, aby bezpłatnie wymienić kuchenkę gazową,  za pracownicę służby zdrowia czy opieki społecznej. Do drzwi mogą też zapukać fałszywi kominiarze, pracownicy ZUS, pracownicy administracji czy telekomunikacji itp. Aby nie dać się oszukać i okraść przestępcom musimy być czujni i pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pamiętaj!

Nie otwieraj drzwi osobom, których nie znasz i nie wpuszczaj ich do mieszkania. Każda wizyta takich osób jak pracownik gazowni, wodociągów itp. powinna być wcześniej zapowiedziana. Jeśli masz wątpliwości, co do tej osoby zadzwoń do tej instytucji i sprawdź ten fakt. Nie wpłacaj należności i nie przyjmuj rzekomej nadpłaty od „inkasentów”. Nie rozmieniaj obcym pieniędzy, bo w ten sposób ujawniasz, gdzie trzymasz oszczędności. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, zadzwoń na numer 997 i  powiadom o tym Policję. 

 

Źródło: KPP

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz