Policyjne lustracje boisk i stadionów

Boiska powiatu inowrocławskiego pod kontrolą policji.

 

Każdy organizator imprezy masowej jest zobowiązany do spełnienia wymogów w ściśle określonym terminie, by dana impreza mogła się odbyć. Wśród tych wymogów jest konieczność uzyskania opinii Policji. Taki obowiązek stawia przed organizatorem Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 roku  z późniejszymi zmianami.

Inowrocławska Policja kontynuując współpracę z przedstawicielami klubów sportowych oraz właścicielami obiektów, na których odbywane są mecze, przeprowadza systematyczne lustracje boisk i stadionów.

-Takie kontrole odbywają się w związku z planowanymi w najbliższym czasie na terenie powiatu inowrocławskiego  rozgrywkami sportowymi. Mundurowi sprawdzają między innymi rodzaj zabezpieczeń oraz dróg ewakuacyjnych w razie ewentualnych zagrożeń. Rodzaj oraz wymogi formalne jakie powinna spełniać dokumentacja organizatora imprezy, załączona do wniosku o wydanie opinii, określa szczegółowo rozdział 5 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych-informuje Oficer Prasowy asp. sztab. Izabella Drobniecka. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz