Kultura na weekend

W najbliższy weekend mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego czeka wiele atrakcji. 

 

W sobotę w Kruszwicy spotkają się miłośnicy rowerów oraz biegu.Będzie okazja do wzięcia udziały w VIII Biegu Piastowskim (rozpocznie się o godzinie 10:00) lub kolejnym rajdzie rowerowym (wyjazd o godzinie 8:30).

Wiele atrakcji przewidziano na najbliższy weekend również w Bydgoszczy.

W budynku Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się III Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka (8-10 maja). W niedzielę 10 maja w Teatrze im. Wilama Horzycy wystawiony zostanie "Kwartet" Ronalda Harwooda w reżyserii Edwarda Wojtaszka. 

Atrakcję czekają również w Oprzez Nova. Na 9 i 10 maja zaplanowano występ Teatru Baletowego Suzhou z Chin z baletem "Carmen" do muzyki Bizeta i Rodiona Szczedrina. 

W Toruniu w sobotę będzie można natomiast podziwiać w ramach festiwalu Probaltica  koncert t z okazji 250 rocznicy urodzin Michała Kleofasa Ogińskiego. Utwory polskiego kompozytora zagra klawesynistka Elżbieta Stefańska wraz z zespołem. Początek o godzinie 18. W niedzielę, także w Ratuszu Staromiejskim wystąpi duńska orkiestra smyczkowa młodych wirtuozów. Zapolski Strygerne zagra utwory Heandla, Czajkowskiego i Carla Nielsena. Początek o godzinie 12.

 

 

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz