"Z kujawskim pomagamy pszczołom"

O akcji " Z kujawskim pomagamy pszczołom"- pisze Anna Dębowska 

 

 

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy nasze działania ,mające na celu uświadomienie zarówno dzieciom jak i dorosłym ,jaką ważną rolę w życiu człowieka odgrywają pszczoły Wyruszyliśmy kolorowym korowodem po drogach Chełmc z okrzykiem na ustach"Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Dla mieszkańców przygotowaliśmy karteczki z Zasadami Przyjaciół Pszczół. Nasza akcja spotkała się z ogromnym uznaniem i zainteresowaniem. Po powrocie posililiśmy się pysznym chlebem z miodem. Ale na tym nie koniec!Na przygotowanej wystawie znalazły się naturalne produkty pszczele,które są źródłem dobrego samopoczucia , zdrowia i urody. Mogliśmy się im dokładnie przyjrzeć i dowiedzieć ,jakie mają właściwości.

Dzięki zajęciom edukacyjnym znacznie poszerzyliśmy wiedzę na temat pszczołowatych. Na korytarzu szkolnym zawisły gazetki z informacjami o tych owadach. Mieliśmy okazję spotkać się z osobą,której pasją jest pszczelarstwo. Pan Roman opowiedział nam o ciężkiej pracy w pasiece. Przymierzaliśmy strój oraz oglądaliśmy akcesoria pszczelarza. Kolejnym krokiem naszych działań było przygotowanie domków dla pszczół dziko żyjących.

Stanęliśmy na wysokości zadania i piękne domki pojawiły się w ustronnych miejscach szkolnego terenu. Dzięki temu wiele owadów znajdzie tutaj schronienie.

Głęboko wierzymy,iż zdobyta wiedza podczas akcji "Z kujawskim pomagamy pszczołom" utkwi głęboko w naszych umysłach i będziemy pamiętać jak ważne są pszczoły w naszym życiu.

Uroczystość przygotowały: Anna Dębowska, Małgorzata Zawicka oraz Emilia Lewandowska.

Anna Dębowska 

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz