"Zamek Kruszwicki"

Zaprezentowana w ubiegłym tygodniu książka "Zamek Kruszwicki" cieszy się sporym zainteresowaniem. Dziś parę słów o jedynej publikacji tak obszernie opisującej  najważniejszy zabytek w Kruszwicy.

 

Książka została wydana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, a sfinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Jak poinformował wydawca "całkowity koszt projektu „Wydanie publikacji książkowej ukazujący lokalne dziedzictwo kulturalne i historyczne pt. Zamek Kruszwicki” wyniósł 27 635,12 zł, w tym kwota dofinansowania – 21 210,56 zł".

Autorami książki są prof. Wojciech Dzieduszycki, Maciej Maciejewski oraz dr Maciej Małachowicz. Monografia zdobiona ilustracjami opowiada całą historię zamku kruszwickiego-od momentu jego powstania do czasów współczesnych. Autorzy postarali się również aby przeprowadzić wizualizację obiektu.

{youtube}v=_zTZoqY-4pk{/youtube}

Książki "Zamek Kruszwicki" z uwagi na finansowanie z środków europejskich nie można kupić. Jak poinformował wydawca będzie można ją wygrać w konkursach organizowanych przez bibliotekę i inne instytucje kruszwickiej gminy lub wypożyczyć we wszystkich bibliotekach.W tym celu wskazane jest aby obserwować należący do MGBP fanpage oraz stronę internetową.

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz