Laleczki UNICEF w Przedszkolu nr 3

Kilka miesięcy temu Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy wzięło udział w międzynarodowym projekcie UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". 

"Wszystkie Kolory Świata", którego koordynatorem w Przedszkolu im. Ewy Lewańskiej jest Małgorzata Jamroziak to globalny projekt. Jego celem jest aby dzieci wraz z rodzicami i opiekunami przygotowały specjalną laleczkę UNICEF, a także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Podczas trwania projektu jest możliwość również zbierania środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

Laleczka wykonana przez biorących udział w projekcie nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi, a także hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka.

Od nich zależało jaki laleczka ma kolor skóry, jak jest ubrana i jakie imię nosi. Te wszystkie dane znalazły się w „Paszporcie”, który każda z nich ma przytwierdzony do ręki. W akcję zaangażowali się rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe, szmaciane dzieła sztuki. 

Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. 

 

28 stycznia o godzinie 16:00 w Przedszkolu Samorządowym nr 3 odbędzie się licytacja laleczek z projektu UNICEF. Cena wywoławcza jednej wynosi 10 zł. 

-Laleczki są piękne i pomysłowe. Posiadają własne paszporty, a w sumie jest ich 19. Serdecznie zapraszamy wszystkich na aukcję!- przekazuje naszemu portalowi dyrektor placówki Ewa Urbanek.

Środki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na szczepionki dla dzieci z Sudanu Południowego gdzie sytuacja najmłodszych jest bardzo ciężka. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, fatalne warunki higieniczno-sanitarne powodują, że setki tysięcy rodzin w tym kraju zdanych jest na pomoc z zewnątrz.Celem UNICEF jest zatem objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Sudanie Południowym, tak, by ograniczyć ich śmiertelność spowodowaną chorobami.

Po zakończeniu akcji zebrane środki trafią na konto UNICEF.

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz