Urząd Miejski w Kruszwicy prosi o opinie stowarzyszenia i organizacje w sprawie dyrektora Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit"-MojaKruszwica.pl


Fot.Archiwum/Podziękowania dla Zenona Czajkowskiego. Od lewej Andrzej Michalak, Zenon Czajkowski, Barbara Biczkowska i Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Do stowarzyszeń i organizacji docierają pisma w sprawie dyrektora Centrum Kultury i Sportu Barbary Biczkowskiej. Ma to związek z planowanym kolejnym powołaniem  obecnej dyrektor na szefa "Ziemowita".


Do stowarzyszeń i instytucji kulturalnych zwrócił się Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Swoje opinie mogą wyrazić organizację, które współpracują z Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit". Do pisma dołączono również informacje na temat kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego kandydata.

- Przez trzy lata działalności na stanowisku dyrektora CKiS "Ziemowit" p. Barbara Biczkowska nie tylko zrealizowała założenia statutowe instytucji, jaką zarządzała, ale przede wszystkim przyczyniła się do rozwoju tej instytucji kultury na wszystkich jej płaszczyznach - czytamy w dołączonej do pisma informacji.

Zasięganie opinii w sprawie powołania dyrektora CKiS "Ziemowit" odbywa się na podstawie art.15 ust.1 ustawy z dnia 25 października 1991 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Termin przekazywania informacji to okres pięciu dni od momentu otrzymania pisma.

- Dotychczasowa ścieżka kariery zawodowej dyrektor to dowód na to,iż jest ona człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, kreatywnym,  pełnym pomysłów i otwartym na nowe wyzwania. Powołanie pani Biczkowskiej na stanowiska dyrektora w/w placówki to gwarant jej dalszego konstruktywnego rozwoju, a co za tym idzie, gwarant zaspokojenia potrzeb kulturalnego lokalnego środowiska na godnym uwagi poziomie - czytamy w piśmie.

Barbara Biczkowska stanowisko dyrektor Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" piastuje od 17 lutego 2015 roku. W obszarze kultury pracowała w wielu instytucjach kulturalnych m.in. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji (animator kultury), Ośrodku Sportu i Rekreacji (kierownik, a także zastępca kierownika zespołu obiektów sportowych). Jest absolwentką Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku na kierunku turystyka i rekreacja.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz