Trwa budowa kameralnych domów dziecka. Na jakim etapie stoi inwestycja w Kruszwicy?-MojaKruszwica.pl
Z końcem listopada 2016 roku informowaliśmy o inwestycji jaką będzie budowa domu dziecka przy ulicy Kasprowicza. Placówka ma być dostępna dla 14 dzieci. Dziś sprawdzamy na jakim etapie jest inwestycja.


O projekcie budowy placówki domu dziecka w Kruszwicy poinformował w listopadzie 2016 radny powiatu inowrocławskiego Jacek Zalesiak. Następnie uchwałę o przekazaniu działki gminnej pod inwestycję zagłosowali radni Rady Miejskiej. Obszar znajdujący się przy ulicy Jana Kasprowicza w formie darowizny trafił na rzecz Powiatu Inowrocławskiego. Działka obejmuje powierzchnię 0,1050 ha.

- Tworzenie takich placówek to właściwy sposób myślenia o instytucjonalnej pieczy zastępczej i sposób na stworzenie domów dla dzieci, które możliwie najbardziej przypominają te rodzinne. Pierwszymi tego rodzaju placówkami były otwarte w 2016 roku dwa domy w Brzeziu w powiecie włocławskim - za realizację tych inwestycji powiat włocławski został w wyróżniony Nagrodą Marszałka 2017 ­- mówi marszałek Piotr Całbecki.

W udostępnionej przez Urząd Marszałkowski liście jest wskazanych trzynaście inwestycji (umowy zawarte). Umowy w przygotowaniu obejmują inwestycje w powiecie grudziądzkim, świeckim oraz Gminie i Mieście Włocławek. Na liście kruszwickiej inwestycji jednak brakuje. Dlaczego?

- Wniosek o dofinansowanie projektu budowy domu dziecka w Kruszwicy został złożony przez powiat inowrocławski w konkursie nr RPKP.06.01.02-IZ.00-04-109/17 w dniu 9 listopada 2017 r. (wnioskowana dotacja 690 030,10 zł). Projekt jest na etapie oceny, której zakończenie przewidywane jest w I kwartale 2018 r - wyjaśnia Jacek Piotrowski z Biura Prasowego Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz