To będą ferie z astronomią. Młodzi astronomowie wezmą udział w zimowisku astronomicznym-MojaKruszwica.pl12 kujawsko-pomorskich Astrobaz Kopernik weźmie udział w organizowanych przez urząd Marszałkowski zimowisku astronomicznych, które rozpocznie się już dziś w Toruniu. W programie wydarzenia przewidziano wykłady z astronomami. 


- Zimowy zjazd młodych pasjonatów nauk ścisłych, którzy na co dzień korzystają z infrastruktury naszych astrobaz, to okazja do rozwijania naukowych zainteresowań oraz integracji środowiska miłośników astronomii z regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Astronomiczne zimowisko pozwoli na udział w nim w sumie 90 osób. To młodzież oraz nauczyciele ze Złej Wsi Wielkiej, Brodnicy, Gniewkowa, Kruszwicy, Dobrzynia nad Wisłą, Inowrocławia, Unisławia, Golubia-Dobrzynia, Świecia, Radziejowa oraz Gostycyna. 

W programie wydarzenia są m.in. seans w planetarium, zwiedzanie obserwatorium w Piwnicach, zajęcia z astrofotografi na dachu toruńskich młynów oraz walentynkowe spotkanie z przedstawicielami Koła Naukowego Studentów Astronomii.

Program jest finansowany z RPO 2007-2013 programu budowy nowoczesnych ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych, który zakończył sie powstaniem w Kujawsko-Pomorskim czternastu takich obiektów m.in. w Kruszwicy.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz