Szkoła Podstawowa nr 1 w Kruszwicy zgłoszona do programu edukacyjnego pt: "Rodzice i dzieci: Powietrze bez śmieci"-MojaKruszwica.pl
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kruszwicy została zgłoszona programu dedukcyjnego, który prowadzony jest w ramach kampanii społecznej "Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!" Fundacji PGNiG im.Ignacego Łukasiewicza.


- Nasza szkoła otrzymała już scenariusze 5 lekcji dla klas 1-3, materiały do ich realizacji oraz lekcje pokazowe z udziałem ambasadora programu, znanego popularyzatora nauki, Radka Brzózki. Dzieci będą przeprowadzały różne eksperymenty oraz dostaną zaproszenia do zabawy w naukę przez ciekawe doświadczanie. Koordynatorem udziału naszej placówki w tym programie edukacyjnym jest pani Grażyna Dziwnik - podaje placówka.

Nadrzędny cel kampanii to edukacja na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza, ze szczególnie uwzględnieniem tych, na które mamy największy wpływ - tak zwanej niskiej emisji. Głównym źródłem smogu w Polsce są piece "kopciuchy" oraz kominki i spaliny samochodowe.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz