Służby i instytucje spotykają się z seniorami. Tym razem w Kobylnikach i Żernikach-MojaKruszwica.plSłużby i instytucje działają wspólnie aby uświadamiać seniorów w tematach związanych z zagrożeniami jakie mogą ich spotkać. Wskazówki przekazywano seniorom m.in. w Kobylnikach i Żernikach.


Urząd Miejski w Kruszwicy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu, Komisariatem Policji w Kruszwicy, Nadgoplańskim WOPR oraz OSP w Kruszwicy zaplanowali i realizowali cykl spotkań prewencyjnych, których adresatem są seniorzy. Do takich spotkań doszło m.in. w Żernikach i Kobylnikach.

- Prelegenci, a wśród nich policjanci, strażacy i wopr-owcy tłumaczyli seniorom jak postępować, by nie dać się okraść i oszukać. Oszuści wchodzą przecież do mieszkań pod różnymi pretekstami m.in. powołując się na osoby urzędowe jak: pracownicy ZUS-u, urzędu skarbowego, opieki społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji. Szczególnym przypadkiem tego typu przestępstw jest oszustwo lub kradzież „na wnuczka” i „na policjanta” - podaje asp.szt.Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.


Jednym z zagadnień było także omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki spotkaniom seniorzy zyskują wiedzę od fachowców z poszczególnych dziedzin, by czuli się bezpieczniej.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz