Edukacja ekologiczna w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy [FOTO]-MojaKruszwica.pl
W kruszwickim MOW gościli przedstawiciele Zakładów Tłuszczowych w Kruszwicy. Spotkanie miało charakter współpracy w zakresie ekologii.


Placówkę odwiedzili kierownik Działu Ochrony Środowiska Tomasz Boczkowski oraz asystent do spraw raportowania Angelika Kozłowska. Zaproszeni goście przedstawili prezentację na temat segregacji odpadów. 

- Podczas tej ciekawej pogadanki wychowanki MOW wykazały się sporą wiedzą i zaangażowaniem. Po zakończeniu wykładu można było, dzięki swojej wiedzy, wygrać nagrody rzeczowe. Sam temat, jak i sposób przedstawienia, zaciekawił wszystkie uczennice, ponieważ w ośrodku aktualnie wdrażany jest proces segregacji śmieci - przekazuje dyrektor placówki Ilona Dybicz.

Na oddziały zakupione zostały zgniatarki do plastików oraz kosze do segregacji. Dziewczęta zadbały również o teren wokół ośrodka. Aktywnie włączyły się także w akcje dotyczące sprzątania brzegów Gopła organizowane przez Nadgoplański WOPR czy "Sprzątanie Świata". Cały czas działa także program związany z ochroną pszczół.

Gość spotkania, Tomasz Boczkowski zaproponował również aby 20 wychowanek w ramach nagrody za zainteresowanie tematem i odpowiednie segregowanie śmieci, pojechało na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego w Złotowie. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz