Chcą oczyścić Gopło. Powstał zespół do tego zadania-MojaKruszwica.pl- Tworzymy zespół ds. poprawy czystości jeziora Gopło - poinformowała na swoim profilu na facebooku Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus. W jego skład wchodzą doświadczeni badacze i naukowcy.


O powołaniu zespołu ds. poprawy czystości jeziora Gopło poinformowała na facebooku Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus. 

- Wierze, że uda się nam przywrócić dawną czystość Gopła, by móc rozwijać turystykę oraz tworzyć nowe miejsca pracy - skomentowała nową inicjatywę Dorota Pronobis.Zdaniem szefowej Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus w skład zespołu wchodzą doświadczeni naukowcy, specjalizujący się w badaniu rzek i jezior oraz wysokiej klasy eksperci w zakresie pozyskiwania środków unijnych.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

9 komentarze:

 1. Na widok tych specjalistów wszystkie zanieczyszczenia same uciekną z jeziora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Specjalista czy nie, ważne, że ludzie dobrej woli.

  OdpowiedzUsuń
 3. baju baju będziesz w raju a kasa z funduszy UE w kieszeni :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. " Wierze, że uda się nam przywrócić dawną czystość Gopła, by móc rozwijać turystykę oraz tworzyć nowe miejsca pracy "
  Wiara ponoć czyni cuda,ale jak te cuda chce dokonywać Dorota? przebagrować całe Gopło? wodę przepuścić przez filtry? bo woda w Gople pod względem bakteriologicznym czy chemicznym jako woda wcale nie jest zła,zielonkawy kolor to zasługa glonów i pokładów mułu odkładających się przez dziesięciolecia.
  Rozwój turystyki bo czyściejsze Gopło? tzn. co znajdzie inwestorów,którzy pobudują ośrodki wypoczynkowe i sanatoria? zejdź na ziemię Dorota- cały teren wokół Gopła to NPT i Natura 2000 tam co najwyżej karmik dla kaczek postawić możesz więc pomysły o rozwoju turystyki włóż między bajki, bo nie odbudujesz zamku a z Brzegów Gopła riwiery też nie zrobisz.
  Tak że dla mnie to kolejna inicjatywa by mieszać w kotle po to by wycedzić kolejne fundusze tylko i wyłącznie dla tych funduszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. a jaka chemia spływa do Gopła z uprawianej ziemi rolnej..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co byś zaproponował- puścić kilka kilometrów od brzegu ziemię w odłóg, zakazać chemii czy pobudować oczyszczalnię na każdym kanale melioracyjnym?
   A tak szczerze to nie przesadzaj z tym bo nawozy i środki chemiczne są tak drogie że nikt nie wali tyle by spływało to jak dawniej kanałami do jeziora.

   Usuń
 6. Najlepsze jest to że w Kruszwicy turystykę chcą rozwijać ludzie którzy nigdy w dobrym hotelu nie byli i na wczasy nie jeżdżą. Jedźcie do Giżycka czy gdzieś na Mazury, tam są przystanie jachtowe, dobre hotele i infrastruktura za grube miliony. Przy tym smutnym kruszwickim parkingu nawet zapiekanki zjeść nie można no chyba że pseudo kotleta w ciemnościach Kołodzieja. Zburzyć tą budę za amfiteatrem i tamtą sprzedać ziemię pod hotel, dwie, trzy imprezy o zasięgu krajowym w mieście i turystyka się sama nakręci. Do tego jednak potrzeba menadżerów z doświadczeniem a nie nauczycieli skaczących ze stołka na stołek w urzędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To burzycielu może prędzej znajdź tego inwestora a potem niech on sam sobie to zburzy,chyba że chcesz by skończyło się tak jak z kamienicami na rynku- jak widzisz zburzyć to jest rach ciach... górka zaczyna się po tym.

   Usuń
 7. Tzn. wymyślone stanowiska, aby góra kruszwicka mogła kraść Nasze pln w "prawny" sposób :)

  OdpowiedzUsuń