W Rusinowie świętowali Dzień Babci i Dziadka. Zobacz zdjęcia-MojaKruszwica.pl
W Rusinowie w sposób nietypowy obchodzi się Święto Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu wnukowie z oddziałów przedszkolnych, klasy I i III składają swoim dziadkom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło.Chwilą, na którą wszyscy niecierpliwie czekali było ogłoszenie wyników plebiscytu na Królewską oraz Książęcą parę Babć i Dziadków. W tym roku Królową  została babcia, która może pochwalić się najstarszą wnuczką, a królem – dziadek najstarszego wnuka. Parę książęcą tworzyli babcia najmłodszej wnusi oraz dziadek, który jako ostatni spośród wszystkich dziadków tu obecnych cieszył się z przyjścia na świat wnuka.  Królową Babć została pani Janina Pawłowska-Chaberska , a towarzyszył jej Król Dziadków - pan Bronisław Krąkowski. Pani Teresa Gwiżdż została  Księżniczką Babć, a towarzyszył jej Książę Dziadków, czyli pan Leszek Michalak. Koronacji dokonał zaproszony na uroczystość Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

- Nasza szkoła bogata jest w różnorodne tradycje. Bardzo się cieszymy, że powoli nową tradycją staje się przekazywanie 1% swojego podatku na potrzeby naszej szkolnej społeczności. Jesteśmy zaszczyceni, że zyskaliśmy uznanie w postaci wpłat także od bohaterów uroczystości, bo wśród darczyńców znaleźli się także babcie i dziadkowie naszych uczniów - podaje placówka.

Po radości dla ducha przyszedł czas na uciechę dla ciała, na którą serdecznie zaproszono wszystkie Babcie i Dziadków do naszej szkoły. (SP Rusinowo).


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz