Samorządowcy spotkali się z przedstawicielami generalnej dyrekcji. Jednym z tematów rozmów była budowa ronda w Kobylnikach -MojaKruszwica.plZ dyrektorem bydgoskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jarosławem Gołębiewski spotkali się dzisiaj, burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, zastępca Bartosz Krajniak oraz prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Piotr Zieliński. Najważniejszym celem rozmów było uzyskanie informacji na temat postępu prac w sprawie ronda w Kobylnikach.


- Przedstawiciel GDDKiA  poinformował, iż w chwili obecnej przygotowywany jest przetarg dotyczący usunięcia kolizji związanej ze znajdującą się przy tej drodze linią wysokiego napięcia.  Po zrealizowaniu tego zadania wszczęte zostanie postępowanie mające na celu rzeczową realizację  przedsięwzięcia tj. budowę w tej miejscowości ronda - przekazał dzisiaj kruszwicki magistrat.

Ponadto podczas spotkania poruszono temat prac nad budową ścieżki rowerowej z Kruszwicy w stronę Radziejowa. W tej sprawie dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA poinformował władze samorządowe, iż w lutym  po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na budowę ma zostać ogłoszony przetarg dotyczący rzeczowej realizacji zadania.

- Burmistrz Kruszwicy poruszył również kwestie złego stanu drogi krajowej na odcinku prowadzącym przez Kruszwicę i poprosił o jak najszybsze podjęcie działań mających na celu jej naprawę. Jarosław Gołębiewski poinformował, iż w chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja techniczna przebudowy drogi na wspomnianym odcinku - dodają urzędnicy. 

Zdaniem Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka konieczne jest jak najszybsze wykonanie remontów cząstkowych na tym odcinku do momentu jej rzeczowej naprawy.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Jak co cztery lata..... ta sama śpiewka....

    OdpowiedzUsuń
  2. A tak pięknie Witczak obiecywał że ścieżka(jak powstanie)odrazu będzie oświetlona a okazało się że w budżecie na '2018 nawet na papier do narysowania planów pieniędzy nie ma! :(

    OdpowiedzUsuń