Zofia Mikuła pod Malwami. Kolejne spotkanie poetyckie już jutro-MojaKruszwica.plNa 23 lutego zaplanowano spotkanie z Zofią Sofim Mikułą, poetką, lauretką ogólnopolskich konkursów literackich, członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Zarządu Warszawskiego RSTK. Spotkanie poetyckie w kawiarni-restauracji "Pod Malwami" tradycyjnie poprowadzi Magdalena Jagiełłowicz.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00

Życie jest interesujące
i zabawne pod warunkiem
że nie próbuje się być szczęśliwym 
– Leszek Kołakowski

Zofia Sofim Mikuła – urodziła się w Pruszkowie, w Warszawie mieszka od ponad 30 lat. Pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla  dziewcząt w Warszawie. Autorka zbiorów wierszy Kuriozalnie z szypułkami i Nie goń mnie Alafufu. Utwory poetyckie publikowała między innymi w Znaj, Dzienniku  Polskim, Autografie, Kozimrynku, Angorze, a także w antologiach i almanachach.

Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich w tym: Praskiej Przystani Słowa /2007, 2008, 2010/, 41. VI Ogólnopolskich Spotkań Poetyckich  Chojnice – Charzykowy /2008/, Turnieju Jednego Wiersza Stowarzyszenia Pisarzy Polskich /Warszawa 2008/, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej w Świdwinie /2010/, „Ogólnopolskiego Maratonu Poetyckiego” w Płocku /2010/, V Nocy Poetów w Mławie” /2012/, Turnieju Jednego Wiersza podczas 42. Warszawskiej Jesieni Poezji ZLP /2013/, Slamu o Złotego Pieroga RSTK Gorzów Wlkp. /2014/, III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zygmunta Krukowskiego w Nowej Rudzie /2017/, I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Wielorzecze” w Elblągu /2017, 48. Ogólnopolskigo Konkursu Poetyckiego im. J. Śpiewaka i A. Kamieńskiej w Świdwinie /2017/.

Wielokrotna uczestniczka Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kruszwicy oraz Interdyscyplinarnych Warsztatów Artystycznych Gorzów – Garbicz.  Współautorka i organizatorka spektakli poetycko-muzycznych. 

Członek Warszawskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Członek Zarządu Warszawskiego RSTK /2011–2013/, przewodnicząca sekcji  literackiej WENA  przy Warszawskim RSTK /2009–2013/. Członek redakcji pisma społeczno – kulturalnego Własnym Głosem. Za swoją działalności  odznaczona odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz złotą odznaką Robotniczych Stowarzyszeń Twórców Kultury.


O poetce:
Fragmenty recenzji „nie goń mnie Alafufu”, która ukazała się na stronie wydawnictwa Mamiko

„Zofii Mikule udało się ze smakiem i sprytem zmieścić w ramach pięćdziesięciu stron rozgrzaną poezję barową, kolaż uczuć, groźne przebłyski z dzieciństwa i tajemniczą postać/metaforę Alafufu, który podąża niczym cień za podmiotem lirycznym. 

[…] Konikiem wydaje się być tutaj mimo wszystko „ćmi-baryzm”, rozciągnięty słodko-gorzki romans, emocje i uczucia wysokich temperatur, duch często przywoływanego w cytatach Bukowskiego. Poezja jest o uczuciach, tylko o uczuciach, zdaje się mówić Mikuła”
/Andrzej Konik/

Fragmenty recenzji„nie goń mnie Alafufu”,, która ukazała się na stronie pomorskiego magazynu literacko artystycznego Latarnia Morska

Cały ten tomik tonie jakby w aurze pogoni za czasem utraconym. To bardzo piękne wiersze: wspominkowe, nostalgiczne, rekonstruujące aurę wielu gorących przeżyć.
[…] Czytałem te wiersze lekko, ale i z trudem. Są komunikatywne, lecz trzeba się w nie wmyślać. Po drodze wpadamy w liryczne klimaty, ale też w różne ponurości, niesytości, niepewności. Coś się tam kłębi. Co? Ano próba odnalezienia czasu utraconego i poskładania oderwanych obrazów, wspomnień, wzruszeń, detali.” /Leszek Żuliński/

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz