Do jutra Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zbierze informacje na temat szkód na terenach wiejskich. Możliwa pomoc od ministerstwa -MojaKruszwica.pl


Do prezydentów, burmistrzów i wójtów trafiło pismo Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie strat poniesionych przez gospodarstwa w ubiegłym roku. Gminy z przygotowaniem informacji na ten temat mają czas jedynie do jutra.


Duże ilości opady atmosferyczne, nadmierne rozmięknięcia gleby i lokalne podtopienia to główne przyczyny strat poniesionych przez gospodarstwa w drugiej połowie 2017 roku. Do jutra gminy powinny przekazać informację o sytuacji w gospodarstwach do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu wojewódzkiego.

- Zebrane materiały pozwolą na zobrazowanie i ocenę sytuacji w województwie, która zostanie przedstawiona Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dane te będą zarazem podstawą do ewentualnego wystąpienia wojewody do MRiRW o udzielenie pomocy dla poszkodowanych gospodarstw - czytamy w piśmie wysłanym do samorządów.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Pismo z 18 stycznia a do publicznej wiadomości podano dwa tygodnie później. Termin zakończenia "jutro". Jak takim tempie burmistrz będzie szedł do wyborów to czeka nas w końcu Dobra Zmiana ��

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Informacji nie podano do publicznej wiadomości. Otrzymaliśmy je od jednego z sołtysów.

      Usuń