Wyłoniono wykonawcę na zadanie związane z miejscami rekreacyjnymi. Trzy obiekty powstaną w przyszłym roku-MojaKruszwica.pl


W przyszłym roku mają powstać trzy z czterech planowanych miejsc rekreacyjnych w Kruszwicy. Realizacji zadania ma podjąć się firma Fenster z Bydgoszczy.

O sprawie informuje kruszwicki magistrat, który dziś podpisał umowę na realizację zadania. Gmina Kruszwica uzyskała spore dofinansowanie na budowę trzech obiektów. Mowa o kwocie około 500 tysięcy złotych w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
 
- Nowy okres programowania funduszy unijnych jest niewątpliwie najtrudniejszym spośród dotychczasowych perspektyw, dlatego też każdy pozytywnie rozpatrzony wniosek o dofinansowanie jest dla nas dużym sukcesem. Przyznane wsparcie na budowę placów rekreacyjnych w Kruszwicy jest dodatkowym powodem do satysfakcji, chociażby z tego względu, że Gmina Kruszwica podpisała umowę o dofinansowanie na tego typu  zadanie jako pierwsza w powiecie. Przeprowadzenie sprawnej i szybkiej procedury oceny wniosku była możliwa dzięki wstępnej ocenie jaką przeprowadza Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli w Inowrocławiu. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne konkursy, na które w dużej części jesteśmy przygotowani - przekazuje wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.
 
Największym obiektem będą cieszyć się mieszkańcy Osiedla Zagople. Ma on znajdować się przy obecnie funkcjonującym tzw. "Miasteczku rowerowym".
 
- Znajdzie się tu przede wszystkim ogromny zestaw zabawowy w kształcie zamku, zawierający między innymi szereg zadaszonych wież, zjeżdzalnie tubowe, spiralne  i proste, pomosty stałe i ruchome, przeplotnie linowe i drewniane, drabinki, ściankę wspinaczkową, rurę strażacką. Ponadto takie urządzenia jakie huśtawka wahadłowa, bujak sprężynowy czy stoły do gry w ping-ponga - przekazuje magistrat.
 
Pozostałe dwa obiekty znajdą się przy plaży na ulicy Nadgoplańskiej oraz przy przystani żeglarskiej LOK "Popiel". Oprócz elementów placu zabaw znajdą się tu urządzenia siłowni zewnętrznej.
 
 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

13 komentarze:

 1. A Stare Miasto,jak zwykle zapomniane..!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zagospodarować część utwardzonego rynku.W latach 50 i 60 u.w, rynek był placem targowym i wielkim placem zabaw, gdzie bawiono się i grano w piłkę nożną, palanta, pastwa, kluchę,bąka itp.A teraz część rynku świeci pustym betonem.

   Usuń
 2. Macie rynek. A plac zabaw dostaniecie jak wykonawca rozbudowy urzędu zapłaci gigantyczne kary za opóźnienia. Ile tego już naliczono?

  OdpowiedzUsuń
 3. A co z placem zabaw przy ul. Lipowej???

  OdpowiedzUsuń
 4. Lipowa idzie już w zapomnienie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle wszystko dla miasta, co blok to plac zabaw dla dzieci a na wioskach huśtawka i zjeżdżalnia na trawie i tyle bo nie ma pieniędzy. Żenada!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. A dlaczego wybrano te trzy miejsca, a na lipowej zrobiono składowisko gruzu i ziemi! Skoro było stać na trzy place to na czwarty powinno się też wygospodarować jakieś środki!

  OdpowiedzUsuń
 7. A dlaczego wybrano właśnie te trzy miejsca, a plac przy ul lipowej pominięto i zrobiono z niego składowisko gruzu i ziemi?!!! Skoro było stać na trzy obiekty to na czwarty też powinno się wygospodarować środki, a nie odkładać na później!!! I dokończyć ścieżkę a nie schować ją w krzaki!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Spokojnie. Będą place zabaw. Będą ścieżki rowerowe. Oświetlone ulice. Będą wykostkowane ulice w mieście i utwardzone drogi na wsiach. Wszystko to będzie już niedługo. Wszak zbliżają się wybory. Cierpliwości :-) I basen będzie, całkiem o tym zapomniałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...a woda w basenie?
   a wybory to bedom? ;)

   Usuń
 9. wszystko będzie jak nie będzie witczaka i ktoś przewietrzy urząd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nikt taki który się urodził, żeby naraz wszystko zrobił i wszystkim dogodził. Do zrobienia jest jeszcze dużo ale porównajmy jak wyglądała Kruszwica np. 20 lat wstecz a teraz.

   Usuń
 10. Dzieci to na tej stercie piachu i gruzu przy Lipowej bawią się lepiej niż będą to robiły na obiecanym placu, a niech tylko śnieg spadnie to bedzie dopiero zabawa że ho ho!! Aż izba przyjęc nie nadąży wyrabiać gipsu!

  OdpowiedzUsuń