W Chełmiczkach zastrzelono dwa psy? Policja: Badamy sprawę-MojaKruszwica.plDo naszej redakcji zwrócił się internauta, który stwierdził, że w miejscowości Chełmiczki doszło do zastrzelenia dwóch, domowych psów. Zapytana o sprawę policja potwierdziła, że prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające.


List do naszej redakcji dotarł 22 listopada i opisywał zdarzenia z niedzieli 19 listopada. Próbowaliśmy ustalić czy jest on autentyczny.

- Na prywatnym polu zostały zastrzelone dwa domowe psy nikomu nic nie robiące. Jeden wyżeł myśliwski, drugi młody mający siedem miesięcy mieszaniec. Zdarzenie miało miejsce 19 listopada. Sprawa jest uciszana - czytamy w nadesłanej informacji. 

Fot. Ilustracyne/www.ugg.pl

Autor informacji poinformował, że sprawa nie została zgłoszona na policję, lecz do Urzędu Miejskiego. Tam jednak nikt nie potwierdza takiego zgłoszenia. Podjęliśmy próbę zidentyfikowania czyje zwierzęta mogły zostać zastrzelone. Z informacji jakie udało się nam pozyskać, wskazywane przez internautę zwierzęta faktycznie zniknęły 19 listopada.

Wskazywany przez internautę wyżeł myśliwski to jeden z psów, które uratował przed wyjazdem do schroniska w lipcu 2014 roku Społeczny Komitet ds. Zwierząt. Został wówczas znaleziony na ulicy Cichej, miał ucięty ogon i był wychudzony. Pies kilka razy zmieniał właścicieli. Dzisiaj udało się nam potwierdzić, że kilka dni temu policja rozpoczęła działania wyjaśniające tę sprawę.

- Sprawa jest obecnie w toku. Staramy się weryfikować wszystkie informacje jakie do nas docierają.
Na tę chwilę mogę powiedzieć, że sprawa jest przez nas badana - powiedział w rozmowie z naszym serwisem komendant kruszwickiego komisariatu Jarosław Lisiecki.

Do tematu będziemy wracać.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

 1. uuu kończy się samowola co nie których "Wybrańców" i bardzo dobrze może w końcu dobiorą się do dup co nie których cwaniaków Chełmieckich bo tata ma kase to mi wszystko wolno..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bestie jak można strzelać do swoich pupili ten kto to zrobił powinien być srogo ukarany

   Usuń
 2. Nie tylko w Chelmcach gina psy .moj przepadl bez wiesci bo chyba sie sasiadowi nie spodobal.No ale za reke nie zlapany wiec cisza...znaczy to ze wiecej jest takich nieludzkich osob

  OdpowiedzUsuń