Ten film trzeba zobaczyć. Kampania cukrownicza z 1997 roku! [VIDEO]-MojaKruszwica.plWąskotorowa kolejka cukrownicza roku znów na popularnym portalu YouTube. Tym razem film jest dostępny na kanale Andrzeja Mastalerza.
Nagranie dokumentuje kampanię cukrowniczą z 1997 roku. Obecnie kolejki te już nie istnieją. Film na publikację w internecie czekał blisko 20 lat.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

4 komentarze:

 1. Przez likwidację kolejki wąskotorowej zwiększyło się obciążenie dróg krajowych. Czy to nie był duży błąd? Jedna lokomotywa a ile tych TIR-ów za nią. Już nawet nie warto wspominać o oszczędnościach w zużyciu paliwa, ogumienia itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie te czasy,nie ta technologia zbioru,transportu i rozładunku, zbyt wiele się zmieniło, choć nie twierdzę że jesteś w błędzie,niestety to już nie wróci choć kolejka a szczególnie już dawno wycofane parowozy miały niepowtarzalny urok. :)

   Usuń
 2. Przy przerobie 11500 ton na dobę to niemożliwe żeby nadążyć z dowozem tym zabytkiem

  OdpowiedzUsuń
 3. Wystarczyło wyremontować torowiska a prędkość przejazdu była by wyższa, ewentualnie modernizacja taboru. Taki jeden mały WLS-ik targał na 10 wagonach 150 ton ile ciężarówek tak potrafi?

  OdpowiedzUsuń