Rusinowo: Pasowanie na przedszkolaka. Ważna uroczystość w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego-MojaKruszwica.pl23 listopada maluchy z oddziału przedszkolnego przy Szkole Postawowej im. Wojska  Polskiego w Rusinowie przeżyły pierwszą ważną uroczystość. Było nim "Pasowanie na Przedszkolaka".Podczas uroczystości maluchy zaprezentowały rodzicom i społeczności szkolnej piosenki, wiersze, tańce których nauczyły się do tej pory. Następnie rodziców i dzieci czekał egzamin.


- Po złożeniu uroczystego Ślubowania przez maluchy oraz ich rodziców, dyrektor szkoły Anna Wiśniewska z z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom, upominek oraz słodycze, które ufundowała Rada Rodziców.  Miłym akcentem tej uroczystości był występ starszaków, którzy zgodnie obiecali opiekować się młodszymi koleżankami  i kolegami oraz wręczyli maluchom drobne upominki - podaje placówka.


Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnego tańca oraz poczęstunku. Grupa przyjęła nazwę "Biedroneczek".

- Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i  miłych wrażeń. - Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom oraz dzieciom jeszcze lepiej się zintegrować . W dużym stopniu  stanowiła zakończenie procesu adaptacyjnego do warunków i zasad panujących w przedszkolu – powiedziała wychowawczyni maluchów Urszula Kawalerska , organizatorka uroczystości. 

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz