Policjanci mają prawo zatrzymać prawo jazdy. Na terenie naszego powiatu zrobiono tak 48 razy-MojaKruszwica.plPolicjanci stosują fakultatywne zatrzymanie prawa jazdy. Jest to możliwe, gdy dojdzie do rażącego naruszenia przepisów w ruchu drogowym.


Takich sytuacji na terenie było aż 48. Od początku roku na drogach powiatu doszło do 56 wypadków drogowych. Rannych zostało 60 osób, a zginęło 9.

W 2161 przypadkach doszło do drogowych kolizji. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowych zachowań kierowców było: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

- Policjanci mają prawo, po ocenie sytuacji i w rażących przypadkach naruszenia przepisów ruchu drogowego, zatrzymać prawo jazdy. W bieżącym roku, zatrzymano fakultatywnie dokumenty 48 sprawcom kolizji drogowych. Prawo jazdy wraz z materiałami postępowania policja przekazuje do sądu lub prokuratury celem ewentualnego orzeczenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Zaczął się już okres przedświątecznego ruchu na drogach, dlatego Policja apeluje o ostrożność - informuje i podkreśla kom. Sebastian Górski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego inowrocławskiej Policji. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz