Policjanci i woprowcy debatowali z seniorami [FOTO]-MojaKruszwica.pl
Policjanci i woprowcy dyskutowali na temat bezpieczeństwa i wzajemnego sygnalizowania o zagrożeniach. Swoją wiedzą podzielili się z seniorami.


Do wspólnej debaty doszło w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu.Na spotkanie zostali zaproszeni seniorzy powiatu inowrocławskiego. Celem debaty była rozmowa o realnych i potencjalnych zagrożeniach.

- Prócz policjantów, na debatę zaproszeni zostali przedstawiciele Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy i szefowa Rady Miejskiej Seniorów Pani Ewa Kołodziejska. Debatę poprowadzili inowrocławscy policjanci: asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek. Mundurowi przygotowali pakiet informacji dotyczących stanu bezpieczeństwa na drogach, metodach przestępstw, których ofiarami stają się seniorzy, działaniu i celu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławu.

Część debaty poświęcono oszustwom jakie stosuje się zwłaszcza na osobach starszych.  Metody przestępców są wciąż rozwijane. 

- Uczestniczący w spotkaniu WOPR-owcy Jarosław Wiśniewski i Bartosz Piotrowski przedstawili zakres realizowanych przez siebie działań i specjalnej telefonicznej aplikacij.  Wyjaśnili oni również zasady kart ICE, które wypełnione przez seniora są źródłem informacji dla ratowników, gdy trzeba komuś przyjść z pomocą. WOPR-owcy nie tylko wręczyli seniorom właśnie takie karty, ale też w ramach upominku miniapteczki - dodaje rozmówca.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz