Dorota Pronobis na "Forum Nowoczesnego Samorządu" o stabilnym rozwoju gminy i roli strategii długofalowego rozwoju Małych Ojczyzn-MojaKruszwica.pl

Na zdjęciu Dorota Pronobis z redaktorem Robertem Lidke oraz Andżeliką Możdżanowską, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Finansów oraz pełnomocnikiem rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw

Prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus Dorota Pronobis wzięła udział w "Forum Nowoczesnego Samorządu". To jedno z największych spotkań samorządowców poświęconych finansom, z udziałem kilkuset przedstawicieli samorządów, administracji centralnej i instytucji wspierających realizację statutowych działań JST.Podczas wystąpień panelistów  określono priorytety dla samorządów lokalnych na najbliższe lata. Należy do nich m.in. wspieranie lokalnej przedsiębiorczości - mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz rzemiosła. Ważne jest tworzenie warunków dla inwestorów, łącznie z partnerstwem publiczno-prywatnym.


Stabilny rozwój gminy, bez konieczności zadłużania, zapewnią dodatkowe wpływy z podatków PIT i CIT od mieszkańców oraz firm. Dlatego aktywny lokalny samorząd powinien zabiegać o poprawę komfortu życia mieszkańców, przyciągać nowych mieszkańców i inwestorów, by tworzyli nowe, atrakcyjne miejsca pracy.


- Podkreślano rolę strategii długofalowego rozwoju Małych Ojczyzn poprzez budowanie klimatu mądrego dialogu, wzajemnego zrozumienia i zaufania. Ważne jest wykorzystanie w nowoczesnym samorządzie rewolucji cyfrowej 4.0 i wdrażanie e-administracji, która przynosi duże oszczędności i poprawia poziom obsługi mieszkańców. Rozmawiano też o różnych sposobach finansowania inwestycji, z wykorzystaniem źródeł zewnętrznych - mówi Dorota Pronobis.

Jednym ze współorganizatorów warszawskiego wydarzenia była redakcja Wspólnoty, ogólnopolskiego pisma samorządy terytorialnego, z którym od lat prezes stowarzyszenia jest związana.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz