Co z progami zwalniającymi na Kujawskiej?-MojaKruszwica.plCzy mieszkańcy osiedla Zagople doczekają się progu zwalniającego na ulicy Kujawskiej? Interpelacja Ilony Dybicz została rozpatrzona negatywnie głównie z powodu ruchu autobusowego na tej ulicy. Zdaniem radnej problem rozwiąże próg zwalniający wyspowy.


Podczas sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował, że interpelację Ilony Dybicz w zakresie montażu progu zwalniającego na ulicy Kujawskiej rozpatrzono negatywnie.
Montaż progu ma uniemożliwiać m.in. ruch autobusowy, który odbywa się w tym miejscu.

-W związku z ruchem autobusów negatywnie rozpatrzono interpolację radnej w zakres zamontowania progu zwalniającego na ulicy Kujawskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy — poinformował podczas sesji Rady Miejskiej włodarz gminy.

Z informacji przekazanych przez burmistrza wynika, że aby zadbać o bezpieczeństwo poruszających się drogą, wymieniono oznakowanie pionowe i poziome. Oprócz tego skierowano wniosek do komendanta komisariatu policji w Kruszwicy o przeprowadzenie kontroli prędkości i konieczność przestrzegania przepisów na wskazanym obszarze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Innego zdania na temat montażu progu była radna Ilona Dybicz.

- Interpelację składałam na wniosek rodziców. Otóż można zamontować próg zwalniający wyspowy. Taki próg może być montowany, gdzie odbywa się ruch autobusowy. Jest on wykonany z gumy, redukuje prędkość, a jego powierzchnia jest antypoślizgowa, wodoodporna i stabilna. Wiem, że policja na miejscu działa, są to jednak działania krótkotrwałe. Gdy jej nie ma, na ulicy zatrzymują się samochody, a niektóre i tak nie ograniczają swojej prędkości. Niepokój rodziców uczniów, którzy uczęszczają do szkoły, jest naprawdę duży. Proszę o rozważenie raz jeszcze tej propozycji-powiedziała podczas sesji Ilona Dybicz.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

8 komentarze:

 1. Na tej ulicy jest potrzebny remont nawierzchni,a nie próg zwalniający.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na tej ulicy potrzebne jest więcej miejsc parkingowych bo te które istnieją są przez czy czas zajęte i dlatego rodzice jak podwożą dzieci do szkoły nie mają gdzie zaparkować i wtedy dzieje się cały ten cyrk z parkowaniem na jezdni ul.Kujawskiej ! !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy na pewno to ta sam ul. Kujawska? Bo przy SP jakość nawierzchni drogi jest dobra. Próg zwalniający przy tej szkole jest potrzebny, bo wielokrotne widziałem jak samochody przekraczają tam prędkość.

  OdpowiedzUsuń
 4. a widziałeś kiedyś jak na tym odcinku kierowcy jeżdżą bez wyobraźni i ograniczeń,nawet w takim miejcu na pasach wyprzedzają. popieram jak najbardziej pomysł pani dybicz.ja się martwię o swoje dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Popieram interpelację p.Dybicz,uważam że bezpieczeństwo ucznia jest bardzo ważne nie tylko w szkole ale także w drodze do i ze szkoły.W Białych Błotach na ulicy przy szkole założone są progi zwalniające nawet na całej jej długości.Ruch autobusów szkolnych o wiele większy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wstyd że p. radna interpeluje w sprawie w której nie ma zielonego pojęcia co na ten temat mówią przepisy a te m.in. mówią że na drogach po których poruszają się autobusy wożące dzieci szkolone nie można montować żadnych progów, czy radna ma zamiar wysłać dzieci np. na pętlę k. zawodówki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostra krytyka a argumenty kiepskie.Jeszcze raz przypomnę,Białe-Błota ulica Centralna, to ~66 km od Kruszwicy, pojechać zobaczyć,sprawdzić częstotliwość kursów autobusów szkolnych (b.duża) , wstąpić do Urzędu Gminy o przepisy i wtedy oceniać radną.

   Usuń
 7. Jak zwykle zbliżają się wybory to widać aktywność ludzi którzy i tak nic nie robią

  OdpowiedzUsuń