Szkolenie na wodzie. Zobacz więcej zdjęć z wydarzenia-MojaKruszwica.pl


23 listopada na jeziorze Gopło odbyło się szkolenie z ratownictwa śmigłowcowego z wykorzystaniem technik linowych, w ramach kursu instruktorskiego realizowanego w 56 Bazie Lotniczej w Inowrocławiu.Kierownikiem ćwiczenia był kpt. Adam Daszkiewicz z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego w Zakopanem. W kursie instruktorskim uczestniczyli żołnierze wojsk specjalnych, marynarki wojennej ,sił powietrznych oraz wojsk lądowych. 

Działania śmigłowca nad akwenem wodnym , jak i uczestników kursu zabezpieczały siły i środki Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu oraz nadgoplańskie WOPR. 

W ramach kursu wyszkolono specjalistów którzy będą w przyszłości szkolić nowych żołnierzy w macierzystych jednostkach. 56  Baza Lotnicza w Inowrocławiu jest wiodącą jednostką lotniczą wykonującą m.in. tego typu zadania. 2 eskadra CSAR dowodzona przez ppłk. Piotra Gronczyńskiego, w strukturach której służy wielu specjalistów często bierze udział w tego typu szkoleniach.

Przedstawiciele JW 1641 z Inowrocławia na koniec szkolenia podziękowali wszystkim strażakom PSP i ratownikom WOPR za pomoc w realizacji przedsięwzięć. 

Szczególne podziękowania złożyli na ręce kpt. Andrzeja Świątkowskiego z Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu oraz Prezesa nadgoplańskiego WOPR p. Macieja Banachowskiego za pomoc w realizacji zajęć i profesjonalne zabezpieczenie. 


Tekst
sierż. Leszek Chorążewicz

foto. Piotr Fołda

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz