Studenci z UKW w Bydgoszczy odwiedzili Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy-MojaKruszwica.pl
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Dziewcząt w Kruszwicy odwiedziła grupa studentów Zakładu Socjologii Wychowania i Resocjalizacji pod opieką profesor Sołtysiak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.


Współpraca między MOW, a UKW przynosi wiele edukacyjnych i wychowawczych sukcesów. Z tej okazji placówkę odwiedziła grupa studentów.

- Wizyta w MOW dla studentów Resocjalizacji jest nieocenionym źródłem praktycznej wiedzy. Studenci mogą wzbogacić się o cenne doświadczenie w pracy terapeutycznej i wychowawczej. Spotkanie było podzielone na dwa bloki tematyczne. W części pierwszej spotkania zgromadzonym gościom zaprezentowana została prezentacja multimedialna dotycząca ośrodka - relacjonuje Małgorzata Zawadzka. opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Część druga miała charakter praktyczny. Pozwoliła na przyjrzenie się pracy wychowawczej podczas zajęć kulinarnych, rewalidacyjnych, przykładowej lekcji j. angielskiego oraz spotkaniu z działającą w naszej placówce drużyną harcerską.

- Studenci mieli również okazję zwiedzić budynek internatu i szkoły. Na zakończenie spotkania wychowanki zaprezentowały swój nowy układ taneczny przygotowany na wizytę gości. Dodatkowo studenci mieli możliwość porozmawiania z wychowawcami ośrodka oraz zapoznali się z obszernymi oddziaływaniami resocjalizacyjnymi stosowanymi w ośrodku. Na zakończenie spotkania dyrektor MOW Ilona Dybicz podziękowała przybyłym gościom i przyjęła zaproszenie prof. Teresy Sołtysiak na UKW w Bydgoszczy - dodaje rozmówca.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz