Śniadanie daje moc! Dzieci z Rusinowa w akcji-MojaKruszwica.pl-Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - przekonuje Szkoła Podstawowa w Rusinowie. To dlatego placówka bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".


Celem przeprowadzonego programu było zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania oraz przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację.- Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt - przekazuje placówka.


W programie wzięły udział dzieci z klasy I i III. Jak informuje Szkoła Podstawowa w Rusinowie obecność uczniów w akcji "przyczynił się zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania".Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz