Rozbudowa Urzędu Miejskiego. Gmina Kruszwica wezwała wykonawcę do wykonania zobowiązania-MojaKruszwica.plNa początku listopada informowaliśmy o wciąż trwających pracach przy rozbudowie Urzędu Miejskiego w Kruszwicy. Mimo określonych w umowie terminów inwestor wciąż nie zrealizował zadania.


O konieczności rozbudowy Urzędu Miejskiego w Kruszwicy informowano już od 2015 roku. Nowa inwestycja miała za cel doprowadzić do centralizacji administracji samorządowej oraz wprowadzić oszczędności związane z jej funkcjonowaniem.

Wokół inwestycji miały dokonać się spore zmiany w funkcjonowaniu takich instytucji jak Urząd Stanu Cywilnego oraz Rada Miejska w Kruszwicy. Obie instytucje miały zostać przeniesione do rozbudowanej części Urzędu Miejskiego przy ulicy Nadgoplańskiej. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy prace się zakończą. 

- W związku z realizacją umowy o roboty budowlane, dotyczącej zadania, Gmina Kruszwica wezwała wykonawcę do niezwłocznego wykonania zobowiązania — informuje wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.

Podczas ostatnich spotkań, inwestor wskazał również datę ostateczną ukończenia prac. Termin został wyznaczony pod rygorem odstąpienia od umowy z winy wykonawcy.

- Wyznaczyliśmy ostateczny termin przedmiotowego wezwania na dzień 15 grudnia, pod rygorem odstąpienia od umowy z winy wykonawcy. Pomimo wielu ponagleń z naszej strony, inwestycja nie osiągnęła gotowości do odbioru, a opóźnienie co do wykonania przedmiotu umowy ma charakter zawiniony przez wykonawcę — dodaje rozmówca.

Do tematu będziemy wracać.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz