"Od dziś będziemy już dobre". Film z wychowankami MOW w kruszwickim "Ziemowicie"-MojaKruszwica.pl


W sali widowiskowej przy ulicy Niepodległości 43 wyświetlono film wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Ubiegłoroczną produkcję podziwiali uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych."Od dziś będziemy już dobre" ma charakter artystyczny i wychowawczy. Produkcja została przygotowana przez wychowanki, wychowawców i nauczycieli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz kilka zaprzyjaźnionych osób. Sama praca na filmem trwała ponad rok.

- Film nie jest zapisem przeżyć naszych dziewcząt. Fabuła produkcji jest fikcyjna, ale odnosząca się do ponurego, czasem mrocznego życia osób, które trafiają do ośrodków wychowawczych. To właśnie tam, musimy borykać się ze wszystkimi niedoborami, jakie dzieci wynoszą z domu i swojego najbliższego otoczenia - mówił na deskach "Ziemowita" Paweł Lewartowski, reżyser filmu.Film oparto na sztuce Pawła Sali "Od dziś będziemy dobrzy", która traktuje o chłopakach z poprawczaka. Historia opowiedziana w projekcie Lewartowskiego dzieje się w bliżej nieokreślonym ośrodku wychowawczym.

- Wydarzenia są fikcyjne, ale to nie znaczy, że nie mogą się nam przytrafić. Ze strony naszej kadry, robimy wszystko co możemy aby pomóc dziewczętom poprzez realizację zajęć i ich rozwijanie. Dziewczęta sporo przeżyły. Jeśli macie w swoim życiu problemy pamiętajcie, że macie rodziców, nauczycieli, oni wam pomogą. Nie zostawajcie z problemami sami - mówiła do młodej publiczności Ilona Dybicz, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy.

 
 


 

 Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz