O Szlaku Piastowskim w Kruszwicy-MojaKruszwica.pl

 
Wczoraj w Zajeździe u Piasta Kołodzieja odbyła się IV międzyregionalna konferencja dotycząca najstarszego szlaku kulturowego w Polsce. Szlak Piastowski to trasa o unikatowych walorach historycznych, kulturowych i edukacyjnych.


 
Szlak Piastowski to unikatowa trasa turystyczna, która łączy obiekty o walorach historycznych, kulturowych i edukacyjnych. Przebiega przez województwa kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie, łączy zabytki i obiekty związane z początkiem państwa polskiego i pojawienie się religii chrześcijańskiej.
 
- Nad rozwojem szlaku czuwa Rada Programowo-Naukowa ds. Szlaku Piastowskiego powołana przez marszałków województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.  We wrześniu marszałek Piotr Całbecki oraz marszałek Marek Woźniak podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań na rzecz lepszego wykorzystania potencjału tej trasy. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest między innymi organizatorem konkursu filmowego dla młodzieży szkolnej „Z kamerą wśród Piastów”, którego celem jest promocja obiektów i miejsc związanych z tym szlakiem - przekazuje departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Biura Prasowego Urzędu Marszałowskiego. 
Podczas wczorajszej konferencji obecni byli administratorzy obiektów szlaku, samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, organizacje pozarządowe oraz wszyscy, którzy chcą współpracować na rzecz jego rozwoju. Spotkanie zorganizowała Rada Programowo-Naukowa ds. Szlaku Piastowskiego oraz samorządy obu województw.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz