Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy zaprasza na spotkanie z przedstawicielem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Inowrocławiu-MojaKruszwica.plNa 28 listopada zaplanowano spotkanie z przedstawicielem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Inowrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej siedziby Parku przy ulicy Wodnej 9 o godzinie 17:00.


Tematem spotkania będzie oferta bezzwrotnych dotacji na tworzenie nowych miejsc pracy  w podmiotach ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne, jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, stowarzyszenia, fundacje, parafie i in.). 

Wysokość wsparcia wynosi maksymalnie do 24.000,00 zł na każde utworzone miejsce pracy w przedsiębiorstwie społecznym. Przykładowo na 5 utworzonych miejsc pracy można otrzymać nawet 120.000,00 zł dotacji. Ponadto oferowane jest wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy, a w uzasadnionych przypadkach nawet 12, w wysokości maksymalnej do 2000,00 zł miesięcznie na każde utworzone miejsce pracy.

- Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza przedstawicieli organizacji pozarządowych, parafii, jednostek samorządu terytorialnego, Rad Gminy i Powiatu, sołectw, ochotniczych straży pożarnych oraz osób fizycznych, rozważających skorzystanie z bezzwrotnych dotacji (np. poprzez utworzenie spółdzielni socjalnych) - informują organizatorzy.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej jest prowadzony przez Fundację Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu i Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Oferowane wsparcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz