Masz pomysł na mural przy Zamkowej 1? Zgłoś go! - MojaKruszwica.plGmina Kruszwica poinformowała o swoich planach w sprawie drugiego muralu w mieście. Tym razem zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje.


Od dzisiaj można składać propozycje dotyczące tego jak wyglądać ma drugi mural w Kruszwicy. Pojawi się on przy ulicy Zamkowej 1.

- Spośród wszystkich nadesłanych pomysłów zostaną wybrane trzy najlepsze, na podstawie których powstaną wstępne projekty. Następnie z nich mieszkańcy wybiorą najlepszy - informuje kruszwicki magistrat.

Propozycje dotyczące muralu można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres um@kruszwica.um.gov.pl. Propozycje można przysyłać do 16 listopada.

- Chcemy, aby to nasi mieszkańcy zaproponowali tematykę drugiego muralu, który powstanie w naszym mieście w przyszłym roku. Musimy jednak pamiętać, że ta ściana leży w ścisłej strefie konserwatorskiej i trzeba będzie zastosować na niej monochromatyczną kolorystykę  – mówi Bartosz Krajniak Zastępca Burmistrza Kruszwicy.  

Dotychczasowy mural przy ulicy Zamkowej zyskał aprobatę zarówno mieszkańców jak i turystów. Budynek przy ulicy Zamkowej 16 zdobi grafika inowrocławskiego artysty Marcina Fołdy.

- Oprowadzając wycieczki po naszym mieście często słyszę komentarze zachwalające nasz mural oraz twierdzenia, że projekt jest „trafiony w dziesiątkę”. Taką małą tradycją stał się fakt, iż na zakończenie zwiedzania grupy robią sobie pamiątkowe zdjęcie z malowidłem w tle – mówi Janusz Owczarek przewodnik z Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Tak mural mógł by być MR.Witczak taka wielka twarz na ścianie a po bokach obóz rządzący :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś vis a vis budynku na którym planowany jest kolejny mural była reklama winiarni. Proponuję sprzedać tę powierzchnię np Zakładom Tłuszczowym za grubą kasę. Oni mają budżet żeby wymalować coś "z jajem". Miasto powinno mieć jednak możliwość opiniowania projektu. Pozyskane fundusze przeznaczyć na podwyżki w UMiG (oczywiście żartuję, cel powinien być bardziej szczytny :-)
    Ps. Jest Popiel to może Rzepicha do pary np w sexi-mini, coś miłego dla oka ;-)

    OdpowiedzUsuń