Grupa nauczycieli i popularyzatorów nauk ścisłych odwiedziła kruszwicką astrobazę [FOTO+VIDEO]-MojaKruszwica.plObserwatorom przy Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika odwiedziła grupa nauczycieli i popularyzatorów nauk ścisłych z Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie, narodowego Centrum Kosmicznego w Leicester (Wielka Brytania) oraz centrum nauki Cité de l'espace w Tuluzie (Francja). Wnętrze astrobazy zwiedził również wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.


O tym jak ważna jest kruszwicka astrobaza opowiadano dzisiaj w południe. Gościom zaprezentowano osiągnięcia i projekty wykonane w ramach zajęć w astrobazie.- Pomysł istnienia naszej astrobazy był taki, by była ona jak najbliższej dzieci. Była miejscem blisko szkoły i osiedla, gdzie dzieci same mogą przyjść na zajęcia. Otwieramy kopułę astrobazy i dajemy tym samym znak, że mogą do nas przyjść na zajęcia bo pozwalają na to warunki pogodowe- mówiła Ilona Dybicz, koordynator astrobazy.
  
Kruszwicka astrobaza to jedno z czternastu ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych, które powstały w Kujawsko-Pomorskiem w ramach marszałkowskiego projektu finansowanego z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Obserwatoria działają także w Gniewkowie, Radziejowie, Jabłonowie Pomorskim, Brodnicy, Dobrzyniu nad Wisłą, Inowrocławiu, Golubiu-Dobrzyniu, Rypinie, Świeciu,  Gostycynie, Żninie, Złejwsi Wielkiej i Unisławiu. 

- Kruszwica jest miastem przyjaznym. Duży nacisk kładziemy na jakość kształcenia dzieci. W szczególności chcielibyśmy wspierać nauki ścisłe, które są niezwykle ważne - powiedział burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Swoje dokonania oraz działalność astrobazy zaprezentowali uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika. W ramach rewizyty odwiedzą wkrótce Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.  Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz