"EKOZWIERZAKI" i prace "MÓJ WYMARZONY LAS" wypełniły szkolną salę po brzegi [FOTO]-MojaKruszwica.pl
W listopadzie rozstrzygnięta została trzecia już edycja konkursu plastycznego organizowanego we współpracy z Nadgoplańskim Kołem Łowieckim nr 53 w Kruszwicy przez nauczyciela plastyki i polonistę, Weronikę Dordzik.


- W konkursie biorą corocznie udział uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego SP im. Armii Krajowej w Chełmcach. W tym roku szkolnym uczestnicy rywalizacji mogli zmierzyć się, przygotowując prace plastyczne "Mój wymarzony las" oraz prace przestrzenne "Ekozwierzak". Do wykonania ekozwierzaków dzieci wykorzystały przeróżne materiały, a wśród nich zużyte rury od odkurzaczy, rolki po papierze toaletowym, plastikowe butelki i nakrętki, tekturę, tacki aluminiowe, pudełka kartonowe, zużyte płyty CD, wykałaczki, wytłaczanki do jajek, plastikowe kubki, talerzyki, woreczki foliowe czy gumowe rękawiczki - podaje placówka.

Ilość zainteresowanych konkursem rośnie. Do III edycji zgłosiło się dziewięćdziesięcioro dzieci.

- Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, oceniając zgłoszone do konkursu prace, gdyż  zachwyciły one wszystkich swą oryginalnością, pomysłowością, precyzją wykonania i umiejętnością wyczarowania czegoś z niczego. Rozstrzygniecie rywalizacji i wręczenie nagród nastąpi w mikołajki, teraz wystawę prac można oglądać na korytarzach szkolnych - przekonuje Weronika Dordzik.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz