Dotacje 2017: Impreza Końcowa w Domu Aniołów Stróżów - MojaKruszwica.pl


   
20 listopada w kruszwickim Domu Aniołów Stróżów odbyła się Impreza Końcowa podsumowująca realizację dotacji Województwa Kujawsko- Pomorskiego: „Aktywnie i mądrze w dorosłość” i  „Trzeźwy umysł- dobre życie”. 


Dzięki realizacji tych zadań młodzież i osoby dorosłe  mogła uczestniczyć w zajęciach ze specjalistami z różnych dziedzin. Były więc zajęcia ze specjalistami ds. profilaktyki i muzyki (Ł.Sochowski) , astronomii (I.Dybicz), fotografii (M.Służałek), i zdrowego żywienia (D.Kubiak). 

Impreza Końcowa prowadzona przez Hannę Olubińską, pozwoliła zaprezentować bogaty dorobek tych zajęć. Na wystawach można było zobaczyć zdjęcia: portrety i pejzaże; zbudowany przez uczestników zajęć  w Astrobazie : Układ Słoneczny; Anioły biorące udział w Konkursie Plastycznym „Pod skrzydłami anioła…” oraz potrawy przygotowane na Konkurs Kulinarny przez wychowanków.  W części muzycznej była okazja do wspólnego śpiewania popularnych  utworów wykonywanych na zajęciach oraz podziwiania występu wychowanek wykonujących utwór w języku migowym. Wręczono podziękowania i kwiaty specjalistom oraz nagrodzono młodzież za zwycięstwa w konkursach: Kulinarnym, Plastycznym i  Historycznym. 

Impreza zakończyła się degustacją specjalnie  przygotowanych potraw i wspólną zabawą w której uczestniczyli wychowankowie DAS, wolontariusze,  dziewczęta ze współpracującego z kruszwicką placówką Caritas, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, specjaliści i goście.

Jak powiedział kierownik DAS, Piotr Olubiński zajęcia prowadzone w ramach dotacji „pozwoliły odkryć wiele talentów i zrealizować marzenia wielu młodych ludzi, szczególnie dotyczących obserwacji gwiazd i planet, wyrabiania gustu muzycznego czy pogłębiania umiejętności artystycznego fotografowania”.  (DAS)Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz