Chodnik w Szarleju? To marzenie na następne lata. Kiedy czeka go remont? Tego nie wie nikt-MojaKruszwica.pl
Mieszkańcy Szarleja nie kryją oburzenia. To właśnie w ich miejscowości chodnik przydałby się najbardziej. Tymczasem odpowiedź wicestarosty powiatu inowrocławskiego Włodzimierza Figasa nie daje jednoznacznej odpowiedzi czy chodnik zostanie wyremontowany i kiedy zadanie może zostać zrealizowane.


O konieczności przeprowadzenia remontu chodnika w Szarleju mówi się nie od dziś. Kilka miesięcy temu o sprawie alarmował radny tej miejscowości Andrzej Michalak.

- Anty-wizytówkę tej trasy stanowi chodnik w miejscowości Szarlej, który był robiony nieudolnie i niestarannie kilkadziesiąt lat temu. Przy opadach deszczu jest zalewany i nie można się po nim poruszać. Jest bardzo zniszczony - komentował kilka miesięcy temu radny.

Mimo, że mieszkańcom wiele razy obiecywano budowę nowych chodników nic w tej sprawie się nie zmieniło. W lipcu do Starostwa Powiatowego pismo przesłała Gmina Kruszwica.

W przestrzeni internetowej mieszkańcy Szarleja udostępnili odpowiedź Starostwa Powiatowego na dokument wiceburmistrza Kruszwicy Bartosza Krajniaka, który również w sprawie chodnika interweniował. Z pisma wynika, że propozycja remontu zostanie rozpatrzona przy konstruowaniu budżetu na następne lata. Pewności jednak nie ma.

- W sprawie modernizacji ciągów pieszych w m. Szarlej w pasie drogowym drogi powiatowej nr 2568C Sikorowo-Kruszwica w m. Szarlej informuję, że propozycja remontu przedmiotowych chodników rozpatrzona zostanie przy konstruowaniu budżetu na lata następne, a decyzję co do realizacji zadania podejmie Zarząd Powiatu - czytamy w piśmie wicestarosty inowrocławskiego Włodzimierza Figasa. 

Adresatem pisma jest wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak, a sam dokument napisano 14 listopada.Swojego oburzenia nie kryją mieszkańcy Szarleja. Problem z chodnikiem nazywają żenadą.

- XXI wiek tragedia. Do gazety i TV to się nadaje - komentuje Pan Zbigniew.

Do tematu będziemy powracać.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Nikt dobrowolnie nie mieszka w Szarleju, To siedlisko patologii.

    OdpowiedzUsuń
  2. I tu bys sie gostek pomylił...mieszkam tutaj od 14 lat oboje jestesmy z mezem z Kruszwicy...wiec licz sie ze slowami...kto jest patolem to patolem umrze...ale nigdy nie mierz wsxystkich jedną miarką bo i w kruszwicy mieszkaja ludzie zyjacy w patologii

    OdpowiedzUsuń