"Wzorowa Łazienka". Ruszył program dla szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego-MojaKruszwica.pl
Trwa program "Wzorowa Łazienka", którego celem jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie dbania o higienę. Szkoły, które dołączą do programu, mają szanse na remont łazienki w wysokości do 30 tysięcy złotych.


- Szkolne łazienki - nie zawsze czyste, bez mydła, papieru toaletowego i ręczników, zniechęcające brzydkim zapachem. Dlatego co trzeci uczeń szkoły podstawowej unika korzystania ze szkolnej toalety. Swoimi obawami dzieci dzielą się z rodzicami. Dlatego u progu nowego roku szkolnego powinni oni zwrócić szczególną uwagę na stan łazienek w szkołach swoich pociech, bo – jak dowodzi dr Magdalena Śniegulska z Zakładu Psychologii Klinicznej Dziecka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS, ekspert programu „Wzorowa Łazienka – może to mieć duży wpływ nie tylko na edukację nawyków higienicznych, ale także na samopoczucie dziecka, jego komfort przebywania w szkole, a nawet koncentrację i wyniki w nauce. 

Dlatego zachęcam do informowania odbiorców o trwającym programie - by osoby decyzyjne mogły rejestrować szkoły, a lokalna społeczność mogła głosować na szkoły ze swojego regionu, pomagając wygrać remont łazienki o wartości 30 000 złotych.

Do tej pory w programie zarejestrowało się 11 placówek z województwa kujawsko-pomorskiego.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz