Mickiewicza: Nie wszyscy zadowoleni z nowego znaku drogowego-MojaKruszwica.plW pierwszych dniach września na ulicy Mickiewicza pojawił się znak drogowy zakaz postoju. Nie wszystkim ten pomysł się podoba.


Rosnąca liczba aut staje się coraz większym wyzwaniem Kruszwicy. Aby ułatwić przejazd ulicą Mickiewicza zainstalowano nowy znak drogowy. Zakaz postoju obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:30.


- Zakaz postoju jest pewnym problemem na tej ulicy. Zwłaszcza dla klientów, którzy zamierzają skorzystać z prowadzących działalność przy Mickiewicza. Osoby, które zdecydują się stanąć na chwilę, są bardzo szybko łapane przez policję. Oczywiście kierowcom wręczane są mandaty-tłumaczy jeden z mieszkańców.

Z informacji udostępnionych przez Urząd Miejski w Kruszwicy wynika, że znak drogowy obwieszczający zakaz postoju zamieszczono nie tylko z powodu braku miejsca na ulicy, ale również przeniesienia miejscowego liceum i gimnazjum do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy, na czas termomodernizacji placówki przy ulicy Kasprowicza. 

Na brak przejazdu ulicą Mickiewicza skarżyć mieli się m.in. rodzice dowożący dzieci. Na zadane przez nas pytanie, czy znak drogowy zniknie po "powrocie" obu szkół do placówki przy Kasprowicza, nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz