Fundacja Modrak zaprasza na badania terenoweFundacja Modrak przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kruszwicy zaprasza do projektu "Nie tylko Mysia Wieża. Materialne i niematerialne dziedzictwo Ziemi Nadgoplańskiej". 


Terenowe badania etnograficzne rozpoczną się 4 września i potrwają do 11 września na terenie gminy Kruszwica. W działaniach wezmą udział studenci z Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

- Ich praca obejmie przeprowadzenie wywiadów z mieszkańcami z wykorzystaniem wcześniej opracowanego kwestionariusza. Wśród poruszanych kwestii znajdą się m.in. tematy: dziedzictwa materialnego ze szczególnym uwzględnieniem dworów i pałaców – ich historii i stosunku mieszkańców do tego typu obiektów, historii miejscowości ze szczególnym uwzględnieniem życia społecznego wsi (organizacji, szkół, lokalnych festynów) oraz kultury niematerialnej – elementów folkloru i obrzędowości - podaje Modrak.

W czasie badań będzie można dokonywać dokumentacji zdjęciowej, które zostaną opublikowane na stronie fundacji, a także posłużą do zorganizowania konferencji naukowej i powstania publikacji podsumowującej projekt.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz