Fałszywi policjanci namawiają do rozpracowania hakerów. Proponują założenie nowego konta internetowegoWciąż pojawiają się nowe metody na to jak wyłudzić pieniądze. Ostatnio przestępcy, podając się za funkcjonariuszy policji nakłaniają mieszkańców do założenia nowego konta internetowego. Twierdzą, że rozpracowują grupę hakerów. 

Do takiego przypadku doszło w miejscowości Lublin. Mieszkanka zlikwidowała w ten sposób lokaty w banku i 30 tysięcy przelała na założone nowe konto. Inna kobieta straciła ostatnio 20 tysięcy złotych. Wierząc słowom fałszywego funkcjonariusza zostawiła gotówkę pod śmietnikiem. Mundurowy wmówił jej, że prowadzi akcję przeciwko nieuczciwej kasjerce banku przekazującej dane przestępcom. Plan działania oszustów jest bardzo prosty.

- Na numer stacjonarny kobiety, zadzwonił rzekomy funkcjonariusz CBŚP przedstawiając się z imienia i nazwiska. Mężczyzna oznajmił, że rozpracowuje grupę hakerów bankowych.  Ponieważ  znajdująca się na lokatach gotówka jest zagrożona, poprosił o ich zlikwidowanie i założenie w banku nowego konta internetowego. By uwiarygodnić swoje słowa, zaproponował kobiecie wykręcić numer 997 bez rozłączania się. Kobiecy głos usłyszany w słuchawce potwierdził starszej pani, że dzwoniącym jest funkcjonariusz Policji - podaje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Rzekomy agent nakazał kobiecie obowiązkową dyskrecję. Podobnie było w przypadku drugiej poszkodowanej. Obie postanowiły przekazać nieuczciwemu funkcjonariuszowi pieniądze. Oszuści w podobny sposób chcieli oszukać jeszcze trójkę innych osób, jednak bezskutecznie.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz