Andrzej Michalak: Czy zamknięcie mostu dla pieszych i rowerzystów w Kobylnikach nie było zbyt pochopne?-MojaKruszwica.plRadny Andrzej Michalak zabrał głos w sprawie mostu w Kobylnikach. Konstrukcja od wielu miesięcy jest wyłączona z ruchu z uwagi na zły stan techniczny. 


Wiosną tego roku miała zostać przeprowadzona naprawa mostu w Kobylnikach. Na cel przeznaczono 50 tysięcy złotych. Po odsunięciu I i II warstwy drewnianej nawierzchni, okazało się, że rdza pokryła belki podłużne stalowe. Z uwagi na liczne ubytki konstrukcja została zamknięta.

- Nasuwa się pytanie czy nie postąpiono zbyt pochopnie? Czy nie można, pytają się mieszkańcy Kobylnik, Szarleja, a także cykliści z Kruszwicy, wprowadzić ruchu pieszego i rowerowego? Czy przejazd rowerem lub m przejście pieszego od czasu do czasu może spowodować zawalenie tej konstrukcji? Kilka ton, tyle może ważyć duży pojazd z ładunkiem, a 100 kg wagi człowieka wraz z rowerem to zasadnicza różnica-skwitował Andrzej Michalak.

Zdaniem samorządowca jeśli konstrukcja nie wytrzyma ciężaru człowieka powinna zostać natychmiast wyburzona. Trwająca obecnie sytuacja powoduje, że nie brakuje osób, które i tak na most wchodzą.

- O tragedię nie trudno. Tłumaczenie, że robią to na własną odpowiedzialność mnie osobiście nie przekonuje.Nie interpelowałbym w tej sprawie, gdyby budowa mostu miała rozpocząć się szybko. Według posiadanych przeze mnie informacji, przewiduje się, że nastąpi to najwcześniej w 2019 roku i nie jest to wcale pewne-dodał radny.

Jak podkreślił Andrzej Michalak, największy problem dotyka osoby, które pracują w Kobylnikach, Szarleju i Karczynie, a które nie posiadają aut.

- Takie przejście dla rowerzystów jest więc bardzo potrzebne i byłoby cząstkowym rozwiązaniem problemu, którego nikt nie przewidział, a rozwiązania na dzień dzisiejszy w zasadzie nie ma. Proszę o fachową ekspertyzę i szczegółową odpowiedź na ten nurtujący mieszkańców Kobylnik problem-zakończył radny.

Wkrótce opublikujemy komentarz Urzędu Miejskiego w Kruszwicy w tej sprawie.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz