Tak koncertowaliśmy z Mariuszem Kalagą! Zobacz zdjęcia i video z wydarzenia [FOTO+VIDEO]Gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminnych był Mariusz Kalaga. Artysta, polski wokalista muzyki pop i country. 

Video już wkrótce. 

Artysta swoją zawodową karierę muzyczną rozpoczął na Festiwalu Piosenku Studenckiej, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Gwoździa za piosenkę własnej kompozycji Monopolowy blues.

W latach 90. występował w kilku zespołach muzycznych, m.in. Duo For You, Johnny Walker Band, Gang Marcela.

W czerwcu 2000 wyjechał do Nashville w USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Country Fan Fair, gdzie wystąpił w jednym z klubów. W trakcie tego pobytu zagrał również w Chicago, gdzie wystąpił dla Polonii amerykańskiej. Po powrocie do Polski w lipcu tego samego roku założył zespół Partners, z którym występuje do dnia dzisiejszego. W 2000 odbył się jego recital Od Orbisona do Nelsona transmitowany na żywo w lipcu przez TVP2.

W latach 2006–2010 był radnym Rady Miasta Dąbrowy Górniczej i przewodniczącym Komisji Kultury. W kadencji 2010–2014 przewodniczący Komisji Kultury Związku Miast Polskich. Występował na Pikniku Country w Mrągowie, gdzie odebrał kilka nagród (m.in. Giganci Country).

Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Na jednym z koncertów w Dąbrowie Górniczej wykonał z nim piosenkę Gdy nam śpiewał Elvis Presley


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz