Projekt "Ocalić od zapomnienia" doczekał się wystawy na rynkuPrzedstawiciele instytucji gminnych i członkowie stowarzyszeń lokalnych wspólnie pracowali nad zawartością wystawy historycznej na kruszwickim rynku. Celem projektu jest ratowanie świadectw przeszłości.


Projekt ma na celu ratowanie lokalnych zasobów historycznego dziedzictwa gminy Kruszwica. Zdjęciom grozi jednak bezpowrotne utracenie.

-Jeśli posiadacie państwo stare zdjęcia, pocztówki lub dokumenty związane z historią naszej gminy i chcielibyście zaprezentować je szerokiemu gronu odbiorców-przynieście je do kruszwickiej biblioteki przy ul. Rybackiej 22 w Kruszwicy-informowali kilka miesięcy temu organizatorzy.

Z projektem związane jest również Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej gdzie dostarczone materiały za zgodą właścicieli zostaną upublicznione. Dzięki przekazanym materiałom będzie możliwe tworzenie wystaw historycznych.

Wystawa stanęła na kruszwickim rynku dzisiaj rano. Na sztalugach zamieszczono zdjęcia z różnych okresów historii Kruszwicy. Na wystawie nie podano jednak ani źródeł zdjęć, ani osób i instytucji, które pomogły ją tworzyć. Miało to być podstawą współpracy różnych podmiotów z Urzędem Miejskim w Kruszwicy.***
Reklama
Zareklamuj swój fanpage razem z nami. Więcej na: kujawskagrupamedialna@gmail.com

 Reklama

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz