Policja bada sprawę wypadku z potrąceniem kobiety na Niepodległości.Ujawniono nieprawidłowości z tachografem kierowcy.Mundurowi już podczas działań na miejscu zdarzenia podejrzewali, że kierowca ciężarówki "kombinował" z tachografem. Zabrane na miejscu dokumenty powędrowały do Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, który dalej zbada sprawę.


Do wypadku doszło na ulicy Niepodległości. Kierujący samochodem ciężarowym marki Renault Premium potrącił jadącą rowerem kobietę. Doznała ona obrażeń i trafiła do szpitala.

- Niezależnie od okoliczności wypadku, policjantów zaniepokoiła jeszcze jedna sytuacja. Patrol WRD nabrał podejrzeń, co do prawidłowości używania tachografu przez kierowcę ciężarówki. Dlatego mundurowi zabezpieczyli dane wozu na tachodrivie i odczytali je. Jak wynika z ustaleń, prowadzący renaulta jechał nieprzepisowo, bo bez włożonej karty kierowcy. Dziś (17.08) policjanci WRD posiadają kompletne materiały w tej sprawie. Dokumentacja w zakresie zbadania, co do naruszeń ustawy o transporcie drogowym, zostanie teraz przekazana do właściwej Wojewódzkiej Inspekcji Transportu  Drogowego, dla siedziby przedsiębiorcy wykonującego przewóz - podaje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Reklama
Zareklamuj swój fanpage razem z nami. Więcej na: kujawskagrupamedialna@gmail.com

 Reklama

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz