Kruszwicka Astrobaza z nagrodą. Zobacz relację z pobytu kruszwiczan w Toruniu


Przygotowanie zajęć astronomicznych dla przedszkolaków i aktywne włączanie się w inicjatywy organizowane przez samorząd województwa, zostały nagrodzone. Koordynatorzy Astrobazy oraz uczniowie mieli okazję uczestniczyć w astronomicznym obozie.


Trwający cztery dni pobyt w Toruniu był okazją do uczestniczenia w innowacyjnych zajęciach, których celem jest popularyzowanie astronomii. Do takich należą tzw. żywe lekcje na tematy związane z kosmosem.

- Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w seansie w Planetarium oraz samodzielnie przeprowadzali doświadczenia w Geodium. Zapoznali się też z instrumentami znajdującymi się w obserwatorium w Piwnicach. Prowadzili badania naukowe przy wykorzystaniu radioteleskopu. Brali udział  w wykładach naukowych. Podczas wizyty w Centrum Astronomii uczestniczyli w gali podczas której, za aktywną działalność, otrzymali Certyfikaty Młodego Naukowca - relacjonują koordynatorzy Astrobazy Ilon Dybicz i Magdalena Musiałowska.

W gali wzięli udział naukowcy, samorządowcy i opiekunowie wszystkich czternastu Astrobaz.

- Oprócz nauki znalazł się także czas na odpoczynek i integrację przy ognisku. Uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z kortów tenisowych, basenu i boisk sportowych. Wzięli też udział w Festiwalu Światła. Był to czas pełen wrażeń.  Umożliwił uczestnikom pogłębianie pasji naukowych  oraz wypoczynek w gronie przyjaciół - dodają koordynatorzy. 


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz