Kobylniki, Karsk, Witowice, Witowiczki, Rożniaty, Brześć. Woda w tych miejscowościach wykazuje zanieczyszczenie bakteriologiczne-MojaKruszwica.plPoważny komunikat na temat stanu wody w sześciu miejscowościach nadgoplańskiej gminy został opublikowany przez kruszwicki magistrat. Woda nie nadaje się do żadnego użytku.

Ostrzeżenie w tej sprawie opublikowano około godziny 16:00. Woda dostarczana przez KOM-ROL Kobylniki w Kobylnikach, Rożniatach, Brześciu, Witowicach, Witowiczkach oraz Karsku wykazuje zanieczyszczenie bakteriologiczne. Nie podano szczegółowych informacji na temat tego jaka bakteria pojawiła się w tym rejonie.

Z informacji udostępnionych przez kruszwicki magistrat wynika, że woda z kranu nie może być przeznaczona do picia, przygotowania posiłków, mycia zębów, przemywania zranień, brania prysznica oraz kąpieli. Należy unikać wszelkiego kontaktu z wodą.

Woda zdatna do spożycia ma być dostępna w świetlicy wiejskiej w Brześciu, gospodarstwie rolnym pana Szmyta w Karsku, sołtysa Witowic oraz przy sklepie w Kobylnikach.

W przypadku pytań należy kontaktować się z podinspektorem ds. gospodarski wodno-ściekowej Urzędu Miejskiego w Kruszwicy pod numerem telefonu 52/3615010 wew.37.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz