Co dalej z mostem w Kobylnikach? Bartosz Krajniak: Zwróciliśmy się o uruchomienie rezerwy rządowejOd wielu miesięcy nie zmienia się sytuacja z mostem w Kobylnikach.  Do końca czerwca mieliśmy poznać koncepcję tego jak problem zostanie rozwiązany. Jak zaznaczył na sierpniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Dariusz Witczak, szukana jest obecnie możliwość dofinansowania naprawy mostu w Kobylnikach.


Problem z mostem rozpoczął się wiele miesięcy temu. Podczas jego przeglądu technicznego, okazało się, że odsłonięcie I i II warstwy drewnianej nawierzchni, ujawniło rdzę na belkach podłużnych stalowych. Zamiast kosmetycznych zmian, przed kruszwickim samorządem stanęło zadanie generalnego remontu mostu. 

- W maju podczas przeprowadzania czynności związanych z inwentaryzacją mostu okazało się, że jego stan w żaden sposób nie mógł być dalej użytkowany. Stracił zdolność dalszej eksploatacji. Przypominam,że most został zbudowany 31 lat w 1986 roku i jeszcze nigdy nie miał generalnego remontu -zaznaczył podczas dzisiejszej sesji burmistrz Kruszwicy.

Problem z kobylnickim mostem narasta. Jak przekazują mieszkańcy, dość często dochodzi na nim do kradzieży metalowych konstrukcji. Są jednak i tacy, którzy zamkniętym mostem starają się przemieszczać, co powoduje dodatkowe niebezpieczeństwo. O dalsze działania w sprawie mostu zapytaliśmy wiceburmistrza Kruszwicy Bartosza Krajniaka.

- Zwróciliśmy się o uruchomienie rezerwy rządowej na remont tego zadania. Uważamy, że most w Kobylnikach pełni bardzo ważną funkcję, nie tylko lokalną i jest jedyną alternatywą w przypadku zablokowania drogi na moście w Kruszwicy - stwierdził zastępca Dariusza Witczaka.

Do tematu mostu w Kobylnikach będziemy powracać.


Reklama
Zareklamuj swój fanpage razem z nami. Więcej na: kujawskagrupamedialna@gmail.com

 Reklama

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. No i mamy kolejny przykład nieudolności władz miasta. Jak twierdzi burmistrz,most nie był poddawany żadnym remontom przez 31 lat a teraz miał być poddany tylko praca kosmetycznym - przecież to skrajny brak wiedzy lub glupawe tłumaczenie swojej bezradności. Ciekawe co na to Ci,którym most służył w codziennym życiu? Nadchodzące wybory powinny dać odpowiedź na to pytanie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Logika porażająca,ale i tak burmistrz ma kiepską pamięć (albo wiedzę) bo ten most był remontowany dobre kilkanaście lat temu o ile kojarzę to po przebudowie mostu na Gople,gdyż na skutek przejęcia większości ruch dość mocno ucierpiał, nawierzchnię, którą obecnie zerwano była ułożona właśnie wtedy.

      Usuń