Chełmce: Na imieniny Marii przybyła orkiestra dęta OSP z Chełmc spod Kalisza [VIDEO]


Dzisiaj w podkruszwickich Chełmcach odbędzie się uroczystość Imienin Marii. Popularna impreza od lat budzi zainteresowanie wielu mieszkańców regionu. 


Choć uroczystości rozpoczną się o godzinie 16:00, na Imieniny Marii zjechała już orkiestra dęta OSP z Chełmc spod Kalisza.

Impreza tradycyjnie rozpoczyna się uroczystością w kościele św. Katarzyny. dla solenizantek przygotowano specjalny tort. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie powstały w 2002 roku Cliver. Założycielem grupy jest Cezary Hajdacki, główny twórca muzyki, tekstów oraz aranżacji piosenek. Obecnie w zespole gra oprócz niego Dariusz Szczepański, Arkadiusz Spociński i Jarosław Szmigielski.


Atrakcją tegorocznych imienin jest także występ Orkiestry Dętej OSP Chełmce spod Kalisza. W orkiestrze grają 32 osoby w wieku od 14 do 70 lat, które łączy pasja do muzyki, przyjaźń i społeczna praca. Orkiestra ma swoje sukcesy.

Ostatnim wyróżnieniem jest szóste miejsce na Przeglądzie Orkiestr OSP Województwa Wielkopolskiego i zakwalifikowanie się do następnego etapu regionalnego, który odbędzie się w przyszłym roku.

Inicjatorem wydarzenia jest Ewa Kaczmarek z świetlicy w Chełmcach będącej filią Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit". Patronem medialnym imprezy jest miesięcznik samorządowy Panorama Kruszwicka oraz portal www.mojakruszwica.pl.


***
Reklama
Zareklamuj swój fanpage razem z nami. Więcej na: kujawskagrupamedialna@gmail.com

 Reklama

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz